גזירות התקציב החדש עלולות למוטט משפחות

הגזירות הכלכליות של היום שאחרי התקציב כבר מעבר לדלת וב-"מקימי" מזהירים: "סל ההוצאות המשפחתי יעלה במאות שקלים בממוצע למשפחה.


בארגון "מקימי" העוסק בשיקום משפחות כלכלי במגזר הדתי לאומי מודאגים מהגזרות הכלכליות הצפויות בתקציב המדינה החדש..

העלייה במחירי החשמל בכ-30% , המס החדש על החד פעמי, מס על שתייה ממותקת, העלייה בתשלום עבור זימון רפואי ללא תור .
כל אלה פוגעים קשות באוכלוסייה חלשה.

חרב הגזרות הכלכליות כבר מונפת מעל ראשנו.
במהלך השנה האחרונה הפערים רק התרחבו, ועכשיו כשמגיע תקציב מדינה חדש הראשונים לשלם את המחיר ולהיפגע אלה בעיקר האנשים החלשים.
אנשי "מקימי" שעסוקים במהלך היום יום בהדרכת משפחות להתנהלות כלכלית נכונה החליטו להקדים תרופה למכה ולהכין כבר מעכשיו להיערך לקראת החודשים הקרובים, ולהכין הדרכה מיוחדת לקראת הבאות.
אלפי משפחות שעד לפני כשנה עוד השתייכו למעמד הבינוני, הצטרפו לצערנו למעגל העוני וחשוב לדעת לתת להם את הליווי וההדרכה הנכונה.
בארגון "מקימי" מזהירים ממה שצפוי:
"לא יעלה על הדעת שמשפחות המרוויחות פחות מהממוצע במשק יישאו גם הן בנטל הכבד של המיסים והגרעון וייאלצו להוסיף מהמעט שיש להן על מנת לכסות את הגרעון הגדול שללא ספק הוא על אחריותה של הממשלה בראש ובראשונה. לא ייתכן שהעלאת סל ההוצאות המשפחתיות תהיה זהה למשפחה מהמעמד הנמוך כמו לזו של משפחה מהמעמד הבינוני והגבוה. מה שעבור משפחה אחת הוא בסך הכל 50 שקלים בחודש, עבור משפחה אחרת הוא הורדת העוף ומוצרי החלב מהתפריט המשפחתי. אנחנו בהחלט נתקלים בדברים האלו בעשייה היומיומית שלנו".

גזירות התקציב החדש עלולות למוטט משפחות

הגזירות הכלכליות של היום שאחרי התקציב כבר מעבר לדלת וב-"מקימי" מזהירים: "סל ההוצאות המשפחתי יעלה במאות שקלים בממוצע למשפחה. בארגון "מקימי" העוסק בשיקום משפחות כלכלי

בקשת סיוע

גם אני רוצה לקבל כל חודש בחינם למייל טיפים ומאמרים - שיעזרו לי להתנהל נכון כלכלית!