בחנוכה הזה אתם יוצאים מחושך לאור

אולפן סרוגים| שתי יועצות כלכליות של עמותת מקימי התארחו באולפן וסיפרו על היציאה מהחושך של בעיות כלכליות, לאור של איתנות פיננסית. גם אתם יכולים להיות בצד המואר

חנוכה. חג של משפחה, חג שמבטא את הגבורה, וגם החג שבו עם ישראל יצא מחושך לאור. ישנן משפחות רבות שהבית שלהן נמצא בחושך בגלל קשיים כלכליים, ויש להם אפשרות לצאת ממנו, בעזרת עמותת מקימי.

באולפן סרוגים ארחנו את מירי אידל-רינת וזיוה אליהו, שתי מלוות משפחות של עמותת מקימי, שיספרו קצת על התהליכים שמאפשרים להגיע למשפחות להגיע לאיזון כלכלי, באמצעות ההדרכה של מקימי.

אתם משתפים ו'מקימי' מוציאה אתכם מחושך לאור

"אנחנו נותנים להם את החכות. עושים תהליך של ההעצמה. מלמדים איך לחיות עם התקציב שלהם, ובתהליך מקיף מלמדים אותם איך לעלות מעל לקו המינוס. מצד אחד יש את השיקוף של המצב הקיים היום – ההכנסות, ההוצאות, החובות. ומצד שני יש את האמונה שלנו בהם שיש להם יכולת להצליח ולהיות במקום אחר".

התכנית מיועדת לזוגות צעירים, למשפחות ותיקות, לאנשים שנפלו לבורות כלכליים בגלל טעויות כלכליות או נפילה לעוקץ. לכל אחד יש את הדרך שלו להשתקם כלכלית, מתוך הכלים שעומדים לרשותו.

זיוה אליהו הוסיפה: אנחנו יוצאים עכשיו בקמפיין, שמדבר על המשפחה, דווקא בחנוכה, כדי לחזק את התא המשפחתי שמושפע מאוד מהצד הכלכלי. כשאנחנו מסייעים למשפחה לצאת מהחושך, להתנהלות כלכלית נכונה ובוודאי כשאנחנו מצליחים להרים אותם מהבורות שהם חפרו לעצמם, אז אנחנו עוזרים לחיזוק התא המשפחתי. וזו התשובה ליוונים"

והקמפיין שלכם הוא: "אתם רק תשתפו", למי זה מיועד?

אנחנו פונים קודם כל למשפחות עצמן, לאותם אלה שבחושך, ולא מאמינות ביכולת שלהן לצאת מחושך לאור. הן במעגל של עוד הלוואה, עוד התמודדות, עוד נפילה. עוד ירידה לבור עמוק. ואנחנו אומרים להם, בואו תשתפו. לנו יש את היכולת להרים אתכם, להדריך אתכם.

ואנחנו פונים גם לציבור, אם אתם רואים משפחה עם בעיה כלכלית, שמשהו עובר עליה – תפנו אותה אלינו. תהיו בראש גדול, תנו למשפחות לצאת לדרך חדשה.

לצפיה בכתבה בערוץ סרוגים– לחצו כאן >>

החזר מס הכנסה לשכירים

עובדים ששילמו מס הכנסה בסכומים הגבוהים מאלו שהיו אמורים לשלם עבור אותה שנת מס, זכאים לקבל החזר מס (למשל במקרים שבהם העובדים פוטרו או הוצאו

כשסעודת הפורים יותר דומה לסעודה מפסקת של תשעה באב

כבר חמש שנים שסעודת הפורים של משפחת יהושע יותר דומה לסעודה מפסקת של תשעה באב. חוץ מלשים אפר על האוכל ולשבת על הארץ כל המוטיבים של אבלות במיטבה נמצאים שם. משפחת יהושע היא באופן כללי משפחה שמחה בעלת תחושת ביטחון ויציבות אלא אם כן מדובר על ימי א'- ז' בין השעות שמונה בערב לשבע חמישים ותשע בערב הבא, שזאת השעה המדויקת שבה הילדים של בני הזוג הולכים לישון.

בקשת סיוע