מייסד 'מקימי': תעשו הכל רק אל תיקחו הלוואה

יו"ר עמותת 'מקימי' סיפר לערוץ 7 כי משפחות לא מעטות חטפו מכה גדולה במשבר הקורונה לאחר שהתפתו לקחת הלוואות מהשוק האפור.

ישראל ליבמן, מייסד עמותת 'מקימי', סיפר לערוץ 7 על הסכנה הכי גדולה בתקופות של משבר כלכלי כדוגמת משבר הקורונה.

"בתקופה האחרונה פונים אלינו המון משפחות שלוקחים הלוואת על ימין ועל שמאל", אמר. "חלקן הלוואות מגמ"חים, חלקן הלוואות מבנקים ולא מעט אנשים שלוקחים הלוואות משוק אפור".

הוא הוסיף, "אלו הלוואות בריבית גבוהה, של 7-10% בחודש. זאת אומרת שאדם שלוקח חמישים אלף שקלים משלם כ-5,000 שקל ריבית בסוף התקופה וזאת מכה שאי אפשר לצאת ממנה".

לכן, בתקופת משבר "עושים הכל אבל לא לוקחים הלוואה. מחפשים איפה לצמצם, מחפשים איפה יש להם חסכונות, אבל לא לוקחים הלוואה".

"הלוואות בריביות גבוהות זה נגע שאסור להתקרב אליו. לפני כמה שעות קיבלתי טלפון ממשפחה שלקחה הלוואות של 100,000 ש"ח בשוק האפור", סיפר.

לדבריו, "אנחנו צריכים לדעת להסתדר בלי הלוואות. לקבל את הניסיון לחיות במציאות לא הכי פשוטה, אבל לא להתפתות לקחת הלוואה על הלוואה. למרות שהקניונים נפתחו אני אומר, זה הזמן לבוא ולהקפיא הוצאות לא הכרחיות. ביגוד, יציאות, חופשות, קניות, וכל מיני דברים כאלו שאפשר היום להפחית בהוצאות עד שנראה שיש לנו את הכסף הזה. זה הזמן".

מקימי – העמותה שהקים ישראל ליבמן, מלווה משפחות רבות שחסרות את הכלים והיכולת לנהל את כלכלת הבית בצורה נכונה, ושקעו בסחרור של חובות.

בעשור האחרון עברו אלפי משפחות תחת ידה של "מקימי" ועברו ממצב של משבר וחולשה לחוסן כלכלי ואיזון. "מקימי" מחכה לכם, לחצו כאן כדי לפתוח את הלב

סוגרים שבועות בפלוס

ישנה הנחת יסוד שהתנהלות כלכלית משמעותה לצרוך פחות, כלומר ללכת פחות לסופרים לקנות מוצרים פחות יקרים ובאופן כללי לחיות ברמת חיים נמוכה ממה שהתרגלנו. בפועל

שבועות ומדיניות רווחה

מגילת רות היא בעיני סמל לעם היהודי, אשר בין סימניו 'גומלי חסדים':רות מגיעה למדינה חדשה, תרבות חדשה ועולם ערכים חדש. היא מגיעה בחוסר כל ואפילו

בקשת סיוע