ימי קורונה – "משבר או משבר" במקימי נערכים לטיפול רחב היקף במשפחות שנקלעו למשבר כלכלי בעקבות הקורונה.

"ימי קורונה" עוברים עלינו, יום ועוד יום. וההנחיות של ראש הממשלה ושר הבריאות הולכות ומחמירות יותר. האם מתוך החושך נוכל לראות אור?

אנו נמצאים בתחילת ימי האביב, אמנם מזג האוויר לא בדיוק משתף פעולה ובימים כתיקונם, היינו מצפים להתעוררות מתרדמת החורף ולקראת ימי הפסח הבאים וקרבים, מזנקים לנקיונות, לקניות ולהכנות לקראת החג. אבל, זה לא סוד שאנו נמצאים במשבר שנפל עלינו ולאט לאט הוא לא רק משבר בריאותי אלא עם החמרת ההנחיות וסגירת עסקים המשבר הופך להיות גם משבר כלכלי.
והסוף לא בדיוק נראה באופק. אולי "אחרי החגים".

משבר – מלשון "שבר" יכול שיהיה באמת שבר ("crisis") . אך מאידך גיסא, גם המושב עליו יושבת היולדת נקרא "משבר" – והתוצאה כידוע לנו היא לידה והבאת חיים חדשים לעולם ושמחה גדולה.

מההיסטוריה המודרנית נוכל להסיק שתי מסקנות עיקריות:
תמיד אחרי מיתון, מלחמה, מפולת כלכלית – מגיעים גאות, עלייה, שגשוג וצמיחה. ראה דוגמת המפולת הכלכלית בארצות הברית לפני כעשור.
בכל מלחמה או משבר תמיד יש נפגעים אישית (פיסית ו/או כלכלית) ולא תמיד יוצאים מזה אחר כך.

"מקימי" – ארגון הפועל ללא עלות לשיקום משפחות ע"י יעוץ סיוע והכוונה אישית של גורמי מקצוע פיננסים, רואים את המשבר לטווח הרחוק ולא רק שלא מפסיקים לעבוד אלא רואים עצמם כשליחים של כל חלקי העם במתן מענה אמיתי על ידי ייעוץ והכוונה יסודיים ומקצועיים לכל משפחה הפונה אלינו במצוקה כלכלית.

יחד עם המגבלות שהוטלו על הציבור מבחינת שמירת מרחק והתקהלויות , נערכו במקימי להמשך מתן שרות מוגבר למשפחות המלוות, ואלה שעוד יגיעו בעקבות המשבר.
האפשרויות הן באמצעות פגישות טלפוניות, סקייפ, (פגישות וידאו), ופגישות פרונטליות בהתאם להנחיות משרד הבריאות, פגישה מצומצמת במשרד עם ריחוק מספק על מנת לשמור על בראיות המלווים שלנו ובריאות המשפחות.

ישראל ליבמן מייסד הארגון "אנחנו במקימי הקמנו מערך תמיכה לנפגעי משבר הכלכלי בעקבות נגיף הקורנה, הן בשלט רחוק ע"י כלים מתקדמים והן פרונטלי כבשגרה בהתאם להנחיות משרד הבריאות שאנו מתעדכנים בהן על בסיס שעתי.
אנו פונים לכל אחד ואחת מכם ליתר שימת לב לשכנים , קרובי משפחה, מכרים וחברים שכבר "נפגעו" ע"י הוצאה לחל"ת (חופשה ללא תשלום) או אף בפיטורים , להפנות אותם אלינו ליעוץ מקצועי כיצד לעבור את ימי המשבר האלה.
וכמה שיותר מוקדם , יותר טוב.
שלא יקבלו החלטות שגויות ולא שקולות בשל המצב, ולאחר מכן יהיה קשה להחזיר את הגלגל לאחור.
זה הזמן להתאחד ובאמת להוציא את תכונת עמינו היקר של "איש אחד בלב אחד" (הרי אין 2 לבבות לאדם) – ולתת כתף איש לרעהו , במיוחד בתחום הזה ובפרט בימים אלו לקראת חג החירות."

גדליה גובר חשב שכר בכיר ומלווה משפחות במקימי מוסיף "אם כך ננהג באחריות כלכלית ומשפחתית, בנוסף, האחדות תוכל לסייע לכולנו לצאת מהמשבר הקשה ובע"ה כולנו נראה את השמחה אחרי הישיבה על המשבר."

לאור העומס אנו ממליצים לפנות דרך האתר, אך אפשר גם בטלפון 24 שעות ביממה.
mekimi.org.il
כוכבית 2835.

*מאמרים חשובים מאוד לתקופת משבר הקרונה מתפרסמים בימים אלו באתר שלנו ובפייסבוק מקימי:*

 

באנו מינוס לגרש – גדליה גובר

קרוב לשנה הקורונה כבר מתנחלת אצלנו בחדרי הלב, בחדרי הבית ואיך לא, גם בחשבון הבנק. שכירים ללא עבודה, עצמאים שקרסו ומשפחות רבות שמצאו עצמן ללא

בקשת סיוע

גם אני רוצה לקבל כל חודש בחינם למייל טיפים ומאמרים - שיעזרו לי להתנהל נכון כלכלית!