סוגרים שבועות בפלוס

ישנה הנחת יסוד שהתנהלות כלכלית משמעותה לצרוך פחות, כלומר ללכת פחות לסופרים לקנות מוצרים פחות יקרים ובאופן כללי לחיות ברמת חיים נמוכה ממה שהתרגלנו. בפועל התנהלות כלכלית נכונה היא הרבה מעבר לזה. זיקוק התובנה המרכזית של התנהלות כלכלית משפחתית נכונה מדבר על היכולת שלנו להשיג את המטרות הכלכליות ארוכות הטווח אותם אנחנו רוצים להשיג.

אפשר לדמות את זה זה לתהליך שאנחנו עוברים לקראת חג השבועות. ספירת העומר שנמשכת 49 יום מובילה את האדם אל נקודת שיא שבסופה מגיע חג השבועות. בשביל להגיע ליעד צריכים לעבור תהליך של יום ועוד יום ועוד יום. רק בסוף התהליך אפשר באמת להרגיש את הסיפוק ואת התחושה שהצלחנו לייצר מציאות חדשה. 

חכמינו מלמדים אותנו שיש הבדל מהותי בין הקורבן שהוקרב בתחילת ספירת העומר ובן הקורבן שהוקרב ביום החמישים. בתחילת ספירת העומר מוקרבת מנחת שעורים אבל לאחר 50 יום מוקרב לחם שעשוי מחיטה. ההבדל בין קורבן שעשוי מאוכל ולמרות לקורבן של עשוי מאוכל של אדם. סיבת ההבדל עשויה להיות בגלל התהליך שהאדם עשה במהלך 50 הימים. ימים שבהם הוא הקדיש את עצמו לעבודה פנימית שהביאה אותו לזיכוך ולשינוי אישיותי.

השינוי התהליכי קיים גם בתחום הכלכלי כאשר אדם עובר מהתנהלות בצורה שהיא לא שקולה ואימפולסיבית להתנהלות והגיונית.  כאשר משפחה מתמודדת עם השאלה האם לקנות מוצר מסוים התשובה אינה צריכה להיות אוטומטית אלא היא צריכה להגיע לאחר חשיבה ובירור. לבדוק את מצב החשבון להתבונן מה אמורות להיות ההוצאות הקרובות של המשפחה והאם עשויות להיות הוצאות חריגות בחודשים הקרובים.

כמובן שכשמדובר על התחייבויות גדולות צריכים לעשות עצירה ולהבין האם זה מתאים לנו האם אנחנו יכולים להתמודד עם ההוצאה. האמת היא שלא רק בהוצאות חריגות של אלפי שקלים שיקול הדעת צריך לפעול. המנגנון הפנימי שמווסת את הרכישות שאנחנו מבצעים יכול להופיע בכל רכישה גם אם מדובר על רכישה של מוצר בודד בסופר. ממש כמו בתהליך של ספירת העומר מדובר במנגנון שניתן להטמיע אותו בחיינו על ידי תהליך יום יומי. השינוי יגרום לכך שנוכל לנהל באופן מדוד את התחושה הרגשית שלנו ולבצע החלטות רכישה שנכונות לנו לפי היכולת הכלכלית שלנו. 

כמובן שאי אפשר להתעלם מהמצב הכלל עולמי ומההשפעות המקרו כלכליות שאנחנו חווים בתקופה האחרונה המשפיעות על הכיס של כל אחד מאיתנו שהפך להיות קצת יותר קטן. בחודשים האחרונים הנושא הכלכלי תופס מקום הרבה יותר רחב בין אם נרצה ובין אם לא. שינוי גישה וניהול ההוצאות יעזור להגיע לרווחה כלכלית טובה יותר. חג שמח. 

החזר מס הכנסה לשכירים

עובדים ששילמו מס הכנסה בסכומים הגבוהים מאלו שהיו אמורים לשלם עבור אותה שנת מס, זכאים לקבל החזר מס (למשל במקרים שבהם העובדים פוטרו או הוצאו

כשסעודת הפורים יותר דומה לסעודה מפסקת של תשעה באב

כבר חמש שנים שסעודת הפורים של משפחת יהושע יותר דומה לסעודה מפסקת של תשעה באב. חוץ מלשים אפר על האוכל ולשבת על הארץ כל המוטיבים של אבלות במיטבה נמצאים שם. משפחת יהושע היא באופן כללי משפחה שמחה בעלת תחושת ביטחון ויציבות אלא אם כן מדובר על ימי א'- ז' בין השעות שמונה בערב לשבע חמישים ותשע בערב הבא, שזאת השעה המדויקת שבה הילדים של בני הזוג הולכים לישון.

בקשת סיוע